VALIKKO

Toimisto

  • Puheenjohtaja Stefan Borgman Puh. 040 1588815
    stefan.borgman@luva.fi
    • liiton ja neuvottelutoiminnan johto
    • keskusjärjestöyhteydet
    • metsäpolitiikka
    • yhteiskuntasuhteet
    • kansainväliset asiat
  • Håkan Nystrand Puh. 040 7615 176
    hakan.nystrand@luva.fi
    • erityistehtävissä
  • Neuvottelupäällikkö Erkki Eteläaho Puh. 0400 636 261
    erkki.etelaaho@luva.fi
    • sopimusalat:
      • metsänhoitoyhdistykset
      • kunnat
      • bioenergia
      • agrologit, myös kuntien palveluksessa olevat agrologit
    • alueyhdistykset
    • liiton talous
    • lomatukiasiat
  • Johdon assistentti Mirka Posio Puh. 0400 819 550
    mirka.posio@luva.fi
    • puheenjohtajan ja neuvottelupäällikkö Erkki Eteläahon assistentti
    • hallinnon yhteyshenkilö
    • internet-sivut ja sosiaalinen media
    • ammattisormukset
  • Järjestöpäällikkö Ilpo Puputti Puh. 0400 620 769
    ilpo.puputti@luva.fi
    • sopimusalat:
      • Suomen metsäkeskus ja Otso
      • Metsähallitus
      • valtio
      • neuvonta-ala
      • taimituotanto
    • muut kuin metsä- tai luonnonvara-ala
    • valtion budjettiasiat
    • jäsenten vakuutusturva-asiat
  • Edunvalvonnan assistentti Maaret Pesonen Puh. 040 7610 026
    maaret.pesonen@luva.fi
    • järjestöpäällikkö Ilpo Puputin ja neuvottelupäällikkö Markku Variksen assistentti
    • yrittäjien yhteystietojen muutokset
  • Neuvottelupäällikkö Markku Varis Puh. 044 7616 446
    markku.varis@luva.fi
    • sopimusalat:
      • metsäteollisuus
      • yrittäjät
      • riista-ala
    • työsuojelu- ja turvallisuusasiat
    • liiton kiinteistöt
    • Pomoselän yhteyshenkilö
  • Päätoimittaja Tiina Eklund Puh. 040 7610 175
    tiina.eklund@luva.fi
    • Luonnon Varassa – lehden ja verkkolehden päätoimittaja
    • viestintä ja sosiaalinen media
    • julkaisu- ja painotuotteet
    • messu- ja jäsentapahtumat
    • luonnonvara-alan koulutuspolitiikka
  • Jäsenistöassistentti Anne Marttinen Puh. 040 7610 416
    anne.marttinen@luva.fi
    • jäsenrekisterin hallinta
    • uudet jäsenet
    • jäsenmaksuasiat
  • Talousassistentti Riitta Hiltunen Puh. 044 7565 227
    riitta.hiltunen@luva.fi
    • kirjanpito
    • maksuliikenne
    • it-ratkaisut
  • Yhteyskoordinaattori Jani Akkanen Puh. 050 3388 203
    jani.akkanen@luva.fi
    • liiton opiskelijatoiminta
    • yhteydet opiskelijajäseniin, ammattikorkeakouluihin ja muihin opiskelija- ja koulutustahoihin
    • sosiaalinen media ja sen kehittäminen